تتر هم‌اکنون کنترل بازار بزرگ کشورهای آسیایی و چینی را در اختیار دارد | همتاپی

تتر هم‌اکنون کنترل بازار بزرگ کشورهای آسیایی و چینی را در اختیار دارد

همتاپی
2 مهر 1399 - 16:13
زمان مطالعه : 2 دقیقه

براساس گزارش‌های منتشر شده شرکت تحلیل بلاک چین چینالیسیس (Chainalysis)، استفاده از استیبل‌کوین‌ها بویژه تتر در کشورهای آسیایی و چینی افزایش یافته است.

این کشورها بزرگ‌ترین بازار ارزهای دیجیتال جهان هستند که در آن علاوه بر بیت‌کوین ارزهای دیجیتال دیگری مانند تتر نیز نقش مهمی دارند. چینالیسیس در گزارش‌ خود را با عنوان «شرق آسیا: معامله‌کنندگان حرفه‌ای و استیبل‌کوین‌ها نیروی محرکه بزرگ‌ترین بازار ارز دیجیتال جهان هستند» مدعی شده است حدود ۳۳ درصد از تراکنش‌های درون زنجیره‌ای مربوط به استیبل‌کوین‌ها به خصوص تتر می‌باشد. تراکنش‌های تتر آدرس‌های کاربران آسیای شرقی در ماه ژوئن بیشتر از تعداد تراکنش‌های بیت‌کوین است.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش تتر از طریق همتاپی اقدام کنید


در حال حاضر تتر محبوب‌ترین استیبل‌کوین آسیای شرقی است و حدود 93 درصد کل ارزش انتقال داده شده این منطقه را در اختیار دارد؛ دلیل آن هم این است که دولت چین به مدت طولانی با بیت‌کوین مخالف بوده است. به همین دلیل تبادل مستقیم یوان با ارزهای دیجیتال مانند تتر غیرقانونی اعلام کرده است. اما کاربران آسیای شرقی توانسته‌اند از طریق ابزارهایی نظیر حساب بانک‌های خارجی به این استیبل‌کوین‌ دسترسی دارند. طبق یافته‌های شرکت چینالیسیس فعالیت کاربران چینی خارج از کشور باعث افزایش 5 میلیارد دلاری تقاضای تتر در اوایل سال جاری شده است.

با وجود آنکه در کشور چین قوانین سختگیرانه‌ای برای ارزهای دیجیتال وجود دارد، اما همچنان بازار این کشور بزرگ‌ترین بازار ارزهای دیجیتال است و کاربران برای پیشبرد اهداف خود قوانین را دور می‌زنند. براساس گزارش چینالیسیس، در سال گذشته حدود 50 میلیارد دلار از آدرس‌های شرق آسیا به کشورهای دیگر انتقال یافته است؛ در کشورهای غرب اروپا که چنین قوانین سختگیرانه‌ای برای کاربران ارز دیجیتال وجود ندارد این رقم کمی بیشتر از 38 میلیارد دلار می‌باشد.

قوانین کشور چین اجازه می‌دهد هر شهروند چینی حداکثر تا 50 هزار دلار سرمایه از این کشور خارج کند؛ بنابراین استفاده از تتر می‌تواند گزینه خوبی برای دور زدن چنین قوانینی باشد. در ادامه گزارش چینالیسیس آمده است:

استیبل‌کوین‌ها مخصوصا برای خروج سرمایه از کشور مناسب و مفید هستند، زیرا ارزشی که ناشی از پشتوانه ارز سنتی دارند بدان معنا است که کاربران می‌توانند اطمینان حاصل کنند که شاهد کاهش ارزش دارایی خود نخواهند بود.

داوی وان (Dovey Wan) موسس شرکت سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال Primitive Ventures در این گزارش‌ها اعلام کرده است:

تتر در کشور چین برای بسیاری از افراد به جایگزین دلار آمریکا تبدیل شده است.

چینالیسیس در ادامه گزارش‌های خود بیان کرده است در یک سال گذشته آدرس‌هایی که متعلق به کاربران آسیای شرقی بودند حدود ۱۰۷ میلیارد دلار به دارایی‌های دیجیتال خود اضافه کردند. این رقم، از آدرس‌های واقع در غرب اروپا حدود 77 درصد بیشتر است. در حالی که کمترین سهم معاملات درون زنجیره‌ای بیت‌کوین متعلق به شرق آسیا است. با این وجود کشورهای شرق آسیا بزرگ‌ترین بازار ارزهای دیجیتال جهان را دارند؛ اما به دلیل وجود کلاهبرداری‌های فراوان در این حوزه از ماه اکتبر 2019 میزان فعالیت کاربران در دنیای ارز دیجیتال کاهش یافته است.

با معاملات ارزهای دیجیتال آشنا شوید
صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال
HamtaPay Digital Exchange
ثبت نام سریع
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک