تتر با ۷۰ درصد حجم معاملات در صرافی‌ها، جایگاه برتر را به خود اختصاص داد | همتاپی

تتر با ۷۰ درصد حجم معاملات در صرافی‌ها، جایگاه برتر را به خود اختصاص داد

همتاپی
2 مهر 1399 - 16:14
زمان مطالعه : 2 دقیقه

براساس تحقیقات اخیر، در طی سه سال گذشته سلطه استیبل‌کوین تتر، آنچنان بر جفت‌ ارزها تأثیر گذاشته که در تقریباً سه چهارم جفت ارزهای فعلی را تشکیل می‌دهد.

در سال ۲۰۱۷، جفت‌ ارزهای معاملاتی عمدتاً براساس بیتکوین بود. این امر تا حدی بر شتاب بیتکوین در رسیدن به بالاترین قیمت خود یعنی ۲۰ هزار دلار تأثیر داشت. قبل از دلار، قیمت آلتکوین‌ها با ساتوشی مشخص می‌شد. اما افزایش ورود استیبلکوین‌ها همه چیز را تغییر داد.

امروزه، استیبلکوین‌ها بر میزان معاملات رمزارزها برتری پیدا کردند و Tether ارزی است که در صرافی‌های متمرکز پادشاهی می‌کند.

تتر ۷۰ درصد حجم معاملات صرافی CEX را تشکیل می‌دهد

طبق تحقیقات منتشر شده توسط THE Block و باز نشر آن در توییتر توسط Unfolded، حجم معاملات تتر در سال ۲۰۱۷، ۵ درصد، بیتکوین ۵۰ درصد و دلار فیات در ۴۰ درصد محاسبه شده بود.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش تتر از طریق همتاپی اقدام کنید


در سال 2020، 70٪ از معاملات با USDT، و 4٪ دیگر معاملات با دیگر استیبل‌کوین‌ها و فقط حدود 15٪ معاملات با بیتکوین انجام می‌شود.

تسلط ارزها در جفت ارزها بر اساس حجم معاملات | همتاپی

تسلط ارزها در جفت ارزها بر اساس حجم معاملات

بر اساس گزارش Transparency تتر، مجموع کل عرضه USDT کمتر از ۱۶ میلیارد دلار است. از این مقدار تقریباً ۶۵ درصد آن بر اساس استاندارد ERC-20 اتریوم می‌باشد. همچنین تتر در ماه گذشته روی بلاکچین سازمانی Solana و در ماه ژوئن بر روی شبکه Plasma L2 OMG راه‌اندازی شد.

همچنین گزارش FlipsideCrypto از گردش مالی ۳۰ روزه دارایی USDT، نشان می‌دهد که نهنگ‌ها بیش از ۲ میلیارد از این ارز را در اختیار دارند؛ در حالی که معتبرترین صرافی‌ها حدود 205 میلیارد و ۴۰۰ میلیون تتر در DeFi، در اختیار دارند. 

گردش مالی تتر (USDT)- منبع: flipsidecrypto.com | همتاپی

گردش مالی تتر (USDT) منبع: flipsidecrypto.com

در تحقیقات اولیه توسط لری سرمک (Larry Cermak) آمده است: صرافی بیتمکس (BitMEX) اکنون در حال از دست دادن سهم بازار خود می‌باشد و بیشتر وثیقه‌های مشتقات نیز قرار است به USDT باشد

همچنین وی افزود مهم است که دریابیم چقدر نوع جفت‌های معاملاتی و تسلط منابع به هم وابسته‌اند، و همینطور چرا سلطه تتر برای سال‌ها کاهش نخواهد یافت. وی قبل از این هم اعلام کرده بود که مداخلات قانون‌گذاری می‌تواند تغییراتی در این موضوع ایجاد کند.

تتر پادشاه معامله‌گری است و این شرایط تا مدت‌ها به همین منوال خواهد بود

با معاملات ارزهای دیجیتال آشنا شوید
صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال
HamtaPay Digital Exchange
ثبت نام سریع
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک