ارزش بازار تتر از 30 میلیارد دلار عبور کرد | همتاپی

ارزش بازار تتر از ۳۰ میلیارد دلار عبور کرد

همتاپی
25 بهمن 1399 - 16:02
زمان مطالعه : 2 دقیقه

با افزایش علاقه سازمان‌ها و نهادها به بیت کوین، ارزش بازار (market cap) محبوب‌ترین استیبل کوین یعنی تتر، از مرز 30 میلیارد دلار گذشته است.

از ابتدای سال تاکنون ارزش بازار استیبل کوین تتر‌ (USDT) حدوداً 50 درصد رشد داشته است و از مرز 30 میلیارد دلار گذشت و اخیراً با سرعت بالایی در حال افزایش است.

در تاریخ 1 ژانویه 2021، ارزش بازار تتر کمی بالاتر از 20 میلیارد دلار بود و تا 1 فوریه به 26.6 میلیارد دلار رسید. اما طی چند هفته گذشته، با افزایش قیمت بیت کوین به بیش از 40 هزار دلار، روند ارزش بازار تتر نیز ادامه یافته است.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش تتر از طریق همتاپی اقدام کنید


بر اساس صفحه شفاف‌سازی تتر‌، در حال حاضر دارایی کل این شرکت به 30,468 میلیارد دلار می‌رسد.

نمودار رشد ارزش بازار تتر (USDT) در ماه‌های اخیر | همتاپی

نمودار رشد ارزش بازار تتر (USDT) در ماه‌های اخیر

تقاضا برای USDT عمدتاً توسط سرمایه‌گذاران بزرگی صورت می‌گیرد که ترجیح می‌دهند معاملات خود را از طریق دفاتر فرابورس (OTC) انجام دهند. صرافی‌هایی که با این دفاتر فرابورس همکاری می‌کنند، به نقدینگی بیشتری در پلتفرم‌های خود نیاز دارند. از این رو، تقاضا برای تتر افزایش می‌یابد.

تتر، علی رغم همه محبوبیتی که دارد، به صرافی رمز ارز بیتفینکس (Bitfinex) بسیار وابسته است. همچنین، شرکت حامی این استیبل کوین در گذشته، به دستکاری در بازار متهم شده و در حال حاضر درگیر نزاع قانونی با ایالت نیویورک است.

تتر‌ و بیتفینکس، به مشارکت در سرپوش گذاشتن به خسارت حدود 850 میلیون دلار به سرمایه‌های مشتری و شرکت متهم شده‌اند.

در اوایل این ماه، بیتفینکس اعلام کرد که وام 750 میلیون دلاری تتر را به طور کامل بازپرداخت نموده است. در سال 2018، صرافی مستقر در جزایر ویرجین بریتانیا (British Virgin Islands) پس از ادعای سرقت 850 میلیون دلاری درگاه پرداخت کریپتو کپیتال (Crypto Capital)، تا حد اعتبار از حساب برداشت نمود.

صرافی آنلاین دیجیتالی همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
هم اکنون وارد شوید
منبع decrypt.co
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک