کارمزدهای بالای شبکه اتریوم کاربران تتر را به بلاکچین ترون برده است | همتاپی

کارمزدهای بالای شبکه اتریوم کاربران تتر را به بلاکچین ترون برده است

همتاپی
6 بهمن 1399 - 16:25
زمان مطالعه : 2 دقیقه

تعداد تراکنش‌های روزانه تتر در بلاکچین ترون، از تراکنش‌های این ارز در شبکه اتریوم پیشی گرفته است. همچنین علی‌رغم مناقشات، تتر با حدود 25 میلیارد دلار در گردش، بزرگترین استیبل کوین متصل به دلار است.

تراکنش‌های تتر در بلاکچین ترون در حال افزایش هستند. به نظر می‌رسد که برای انتقال تتر کارمزدهای بالای اتریوم، افراد را به استفاده از شبکه ترون سوق می‌دهد.

بر اساس داده‌های کوین‌متریکس (CoinMetrics)،با اینکه حجم تراکنش‌های تتر در هر دو شبکه اتریوم و ترون یکسان است، اما در سال جدید (2021) تعداد تراکنش‌های تتر در بلاکچین ترون بیشتر از بلاکچین اتریوم بوده است. علی رغم اینکه شبکه اتریوم بیش از 50 درصد توکن‌های تتر را در مقایسه با بلاکچین ترون در اختیار دارد.

این امر هشدار می‌دهد که کارمزد‌های بالا، معامله‌گران کریپتو را به سمت بلاکچین‌های جایگزین سوق داده است. در نتیجه، موقعیت اتریوم به عنوان مرکز رسمی دنیای تجارت کریپتو به خطر خواهد افتاد.

تتر در سال 2014 تأسیس شد و استیبل کوین‌های وابسته به دلار را در بلاکچین‌هایی نظیر اتریوم، ترون و سولانا ارائه داد. این استیبلکوین‌ها توسط معامله‌گران کریپتو به عنوان دارایی‌های ثابت مانند پول نقد، برای کاهش نوسانات رمزارزهای ناپایدار استفاده می‌شوند. همچنین، استیبل‌کوین‌ها تراکنش‌های رمز ارزها را با ارائه یک واحد ارزی رایج‌تر، تسویه بدهی یا گزارش نرخ بهره را تسهیل می‌نمایند.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش تتر از طریق همتاپی اقدام کنید


تتر، تاکنون بزرگترین تامین‌کننده استیبل‌کوین با ارزش بازار حدود 25 میلیارد دلار است. ارز کل این بازار تنها در طول سال 2020 تقریبا 4 برابر افزایش یافت. بنا بر ادعای تتر، تمامی توکن‌های آن بطور کامل با پول نقد و معادل پول نقد پشتیبانی می‌شوند، اما مخالفان مکرراً این ادعا را زیر سوال برده‌اند. و تتر همچنان به اتهام سرپوش گذاشتن به خسارت بیش از 800 میلیون دلار به سرمایه مشتری، در دادگاه ایالت نیویورک در حال رسیدگی است.

در سال جدید (به غیر از دو روز تاکنون)، کارمزد تراکنش‌های شبکه اتریوم، با میانگین بیش از 6 دلار در هر تراکنش انجام شده است. براساس وبسایت بیت‌اینفو‌چارت (BitInfoCharts)، این کارمزدها در طول سال 2020، تنها 12 روز از این سطح بالاتر بوده است.

در ماه می 2020، کارمزد تراکنش‌های بلاک چین اتریوم به اوج تاریخی خود رسید. این افزایش نتیجه رونق برنامه‌های دیفای (امور مالی غیرمتمرکز) بود که به دلیل خدمات مالی نظیر وام‌ها، قراردادهای معاوضه  و سود سپرده‌های مشتری، از طریق شبکه‌های غیرمتمرکز و با استفاده از قراردادهای هوشمند انجام می‌شدند. در مقابل، کارمزد‌های شبکه ترون مقدار ناچیزی بوده که به طور متوسط، ​​کسری از سنت در هر تراکنش است.

نمودار کارمزد تراکنش‌های شبکه اتریوم | همتاپی

نمودار کارمزد تراکنش‌های شبکه اتریوم. منبع: BitInfoCharts

پیش از این، جاستین سان (Justin Sun) بنیانگذار ترون، برای جذب فعالیت بیشتر در بلاکچین ترون از کپی کردن اتریوم گفته بود. با این وجود، از ژانویه 2020، ارزش کل تترهای انتقال یافته به بلاکچین اتریوم، تقریباً دو برابر تترهای بلاکچین ترون است. این امر حاکی از آن است که تعداد تراکنش‌های تتر مبتنی بر ترون، ناشی از فعالیت تریدرهای نسبتاً خرد است که با مقادیر کمتری معامله می‌کنند.

با این وجود، کارمزدهای بالای اتریوم ممکن است کاربران تتر را به ترک این بلاکچین ترغیب کرده و فضا را برای بلاکچین‌های رقیب مانند ترون مساعد نماید. مادامی که این رقبا بتوانند کارمزدهای خود را پایین نگه دارند، می‌توانند جایگزین مناسبی برای اتریوم باشند.

با معاملات ارزهای دیجیتال آشنا شوید
صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال
HamtaPay Digital Exchange
ثبت نام سریع
منبع decrypt.co
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک