تتر و صرافی بیتفینکس بدنبال فرصت 30 روزه برای تهیه مدارک حیاتی جهت ارائه به دادگاه | همتاپی

تتر و صرافی بیتفینکس بدنبال فرصت ۳۰ روزه برای تهیه مدارک حیاتی جهت ارائه به دادگاه

همتاپی
12 بهمن 1399 - 15:54
زمان مطالعه : 2 دقیقه

شرکت iFinex شرکت مادر صرافی رمزارز بیتفینکس (Bitfinex) و منتشرکننده استیبلکوین تتر با ارسال نامه‌ای به دادگاه عالی نیویورک درخواست کرده است که تاریخ دادرسی آینده آن باز هم به زمان دیگری موکول شود. این شرکت جهت تهیه مدارک دادرسی برای دادستان کل نیویورک به 30 روز دیگر زمان نیاز دارد.

براساس پرونده ارسالی به دادگاه نیویورک در 19 ژانویه، مشاور حقوقی شرکت iFinex، سی روز دیگر مهلت خواست تا مدارک خواسته شده توسط دادستان کل (OAG) را در خصوص پرونده دو شرکت تتر و بیتفنیکس تهیه کند.

فرآیند تهیه مدارک قرار بود تا 15 ژانویه به اتمام برسد . 15 ژانویه تاریخ تمدید شده آخرین مهلت، یعنی 16 دسامبر بود. مشاور حقوقی متهم، چارلز مایکل (Charles Michael)، در دادگاه روز سه شنبه گفت که حجم قابل توجهی از اسناد قبلاً به دادستان تحویل داده شده بود، اما موارد تکمیلی توافق شده باقی مانده بود که باید منابع لازم برای تهیه اسناد آماده شود.

در پرونده ذکر شده، علاوه بر زمانی که برای تهیه اسناد مورد نظر لازم است، دادستان کل نیز برای تجزیه و تحلیل اهمیت این مدارک می‌بایستی زمان اضافی در نظر بگیرد. همچنین در پرونده آمده است:

طرفین برای ارائه اطلاعات تکمیلی به چند هفته دیگر زمان احتیاج دارند تا دادستانی مدارک ارائه شده را بررسی کرده و در صورت لزوم برای اقدامات بعدی به بحث و گفتگو میان خودشان گذاشته شود.

سرآغاز این نبرد قانونی به آوریل 2019 باز می‌گردد. در آن زمان دادستان کل نیویورک ادعا کرد صرافی بیتفینکس تلاش کرده است تا با دریافت وام‌های غیرقانونی از شرکت تتر (این صرافی در مدیریت اجرایی این شرکت دارای سهام می‌باشد) ضرر 850 میلیون دلاری سرمایه مشتریانش را بپوشاند. همچنین آنها متهم شده‌اند که اقدام به عرضه غیرقانونی کرده‌اند.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش تتر از طریق همتاپی اقدام کنید


تحقیقات انجام شده توسط دادستانی کل نیویورک، قبلاً نشان داده بود که حداکثر  74٪ از استیبلکوین‌های تتر، در واقع از طریق ذخایر نقدی واقعی پشتیبانی می‌شوند. اما تمامی این اتهامات تاکنون نتوانسته است جلوی انتشار بیش از 24 میلیارد دلار USDT را بگیرد و این استیبل کوین همچنان در لیست کوین‌هایی با بیشترین حجم معاملات روزانه در بازار رمزارزها دارند، می‌باشد.

پائولو آردوینو (Paulo Ardoino)، مدیر ارشد فناوری صرافی بیتفینکس، اخیراً در حساب کاربری توییتر خود به ناظران یادآوری کرد که شرکت Tether در شبکه مقابله با جرایم مالی (FinCEN) ثبت و قانونگذاری شده است و هر صحبتی مبنی بر امنیت USDT، تنها مثالی بارز از ترس، تردید و عدم اطمینان است.

استوارت هوگنر(Stuart Hoegner) ، مشاور عمومی بیتفینکس به خبرگزاری کوین تلگراف گفت:

تمامی توکن‌های تتر (USDT)، به صورت 100٪ با ذخایر ما پشتیبانی می‌شود. ارزهای سنتی، معادل نقدی و سایر دارایی‌ها و مطالبات دریافتی از وام‌های Tether به اشخاص ثالث را شامل می‌شود.

هوگنر در ادامه خاطر نشان کرد که تمام تعهدات خود را نسبت به دفتر دادستانی کل، طبق قانون 354 به طور کامل و به موقع انجام داده است. شرکت‌های بیتفینکس و تتر تقریباً 2.5 میلیون صفحه مدرک تهیه کرده‌اند. آنها انتظار دارند که بررسی این مدارک توسط دادستانی کل، مدتی طول خواهد کشید. به علاوه، موارد اطلاعاتی تکمیلی طی چندین هفته گذشته در بحث و گفتگوهای آنها با دفتر دادستانی کل مطرح شد. اعلام کرد همانند گذشته مدارک توافق شده تکمیلی را به موقع تهیه خواهند کرد.

با توجه به تأثیر‌پذیری تتر در نتیجه افزایش قیمت بیت کوین و روند رو به رشد میزان استفاده روزمره این استیبل کوین توسط معامله‌گران رمزارزها، برخی از این که نتیجه علیه شرکت iFinex باشد، می‌ترسند که مبادا ارزش بازار بیت کوین و بقیه رمزارزها خراب شود.

به خانواده بزرگ همتاپی بپیوندید
صرافی ارزهای دیجیتال همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
ورود به بخش معاملات
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک