تقاضا برای دلار‌های دیجیتال USDT و USDC در حال افزایش است | همتاپی

تقاضا برای دلار‌های دیجیتال USDT و USDC در حال افزایش است

همتاپی
20 آذر 1399 - 14:57
زمان مطالعه : 2 دقیقه

با بالاتر رفتن عرضه و تقاضای USDC، عرضه‌ی تتر نیز به ۲۰ بیلیون دلار نزدیک می‌شود. یو‌اس‌دی‌سی دومین استیبل‌کوین بزرگ در بازار ارز‌دیجیتال، به تازگی به رکورد جدیدی در گردش مالی‌اش رسیده است. 

عرضه کوین USD به تازگی به بالای ۳ میلیارد رسیده است و براساس پستی که دیروز توسط کنسرسیوم مرکزی منتشر شد، این ارز در سال ۲۰۲۰ رشد ۵۰۰ درصدی داشته است. شرکت‌های موسس این کنسرسیوم، سرکل (Circle) و کوین‌بیس (Coinbase) می‌باشند. استیبل‌کوین USDC آن‌ها به سمت رقابت با تتر می‌رود. تتر متعلق به صرافی بیتفنیکس (Bitfinex) است.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش تتر از طریق همتاپی اقدام کنید


همچنین در این پست آمده است که از زمان تاسیس USDC در سال ۲۰۱۸، بیش از ۲۳۰ میلیارد دلار تراکنش درون زنجیره‌ای با USDC انجام شده است که هر‌کدام برای صنایع مختلفی بوده‌ و کاربردهای متفاوتی داشته‌اند. یکی از کاربردهای اخیر USDC استفاده از آن در امور مالی غیرمتمرکز است و از این استیبل‌کوین اغلب به عنوان مکملی برای استخر نقدینگی استفاده می‌شود. 

دیوید پوف (David Puth)، مدیرعامل USDC، در این باره گفت:

رشد سریع USDC در طی یک سال اخیر،‌ نتیجه‌ی تلاش فراوان ما برای احداث استانداردهایی آزاد برای استفاده از ارزد‌یجیتال فیات در سطح اینترنت است.

او همچنین اضافه کرد که انتظار دارد، مقبولیت USDC در سطح جهان رشد کند و این رشد با سرعت زیاد اتفاق خواهد افتاد. بر طبق Coingecko، در حال حاضر USDC در میان بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال رتبه سیزدهم را دارد و در زمینه ارزش بازار فقط کمی عقب‌تر از Bitcoin SV می‌باشد. 

عرضه‌ی تتر نیز افزایش یافته است

کوین USDC که اخیرا با شرکت ویزا همکاری می‌کند، تنها استیبل‌کوینی نیست که رشد زیادی در سال ۲۰۲۰ داشته است. تتر به عنوان استاندارد بازار از لحاظ عرضه در حال رسیدن به رکورد جدیدی می‌باشد. در حال حاضر ارزش کل بازار این ارز تقریبا ۲۰ میلیارد دلار است. 

براساس گزارش شفاف‌سازی تتر ۱۹.۸۸ میلیارد دلار تتر در گردش است و تتر تا به امروز در سال ۲۰۲۰ رشدی ۳۶۰ درصدی داشته است.۶۲ درصد یا ۱۲.۴ میلیارد دلار از تترها در توکن‌های استاندارد ERC-20، که برروی شبکه اتریوم اجرا می‌شوند، قرار دارند.

۱.۳۳ میلیارد دلار از آن‌ها بر روی شبکه اُمنی بیت کوین و 6.3 میلیارد دلار هم بر‌روی شبکه ترون قرار دارد. میزان کمی از تتر هم برروی شبکه‌های EOS ،Liquid ،SLP و OMG استفاده می‌شود.

تقاضای بالا برای دلارهای دیجیتال

کوین‌های USDT و USDC هردو بالاترین ارزش بازار را در میان استیبل‌کوین‌ها دارند، اما استیبل‌کوین‌های دیگری نیز هستند که در حال گسترش میزان عرضه‌ی خود هستند. استیبل‌کوین MakerDAO، با نام Dai، در این هفته به بیشترین میزان عرضه‌ی خود یعنی ۱ میلیارد دلار رسیده است و از اوایل سال ۲۰۲۰ رشد ۲۳۰۰۰ درصدی را تجربه کرده است.

همچنین استیبل‌کوین بایننس که BUSD نام دارد با ارزش بازاری ۶۷۰ میلیون دلار، چهارمین استیبل‌کوین بزرگ جهان می‌باشد و بعد از آن Paxos با ارزش بازاری ۳۹۰ میلیون دلار، مقام پنجم را به خود اختصاص می‌دهد.

به خانواده بزرگ همتاپی بپیوندید
صرافی ارزهای دیجیتال همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
ورود به بخش معاملات
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک