راه‌اندازی تتر بر روی پولکادات و کوساما | همتاپی

تتر (USDT)، اولین استیبل کوین بر روی شبکه پولکادات و کوساما

همتاپی
18 فروردین 1400 - 16:20
زمان مطالعه : 2 دقیقه

تتر (USDT)، اولین استیبل کوین راه‌اندازی شده بر روی شبکه‌های بلاکچین چند زنجیره‌ای پولکادات (Polkadot) و کوساما (Kusama) خواهد بود.

تتر(USDT) که از نظر ارزش بازار بزرگترین استیبل کوین موجود می‌باشد، از راه‌اندازی بر روی دو بلاکچین پولکادات و کوساما خبر داد. تتر، اولین استیبل کوین راه‌اندازی شده بر روی شبکه پولکادات خواهد بود، اما به دلیل در دسترس بودن پاراچین‌ها (parachains)، ابتدا در کوساما راه‌اندازی می‌شود.

راه‌اندازی تتر بر روی پولکادات و کوساما

استیبل کوین پرکاربرد USDT متعلق به شرکت تتر (Tether) می‌باشد. تتر با در اختیار داشتن بیش از 40 میلیارد دلار از ارزش بازار، در حال حاضر پنجمین رمزارز بزرگ جهان محسوب می‌شود.

این استیبل کوین (USDT) بر روی چندین بلاک چین از جمله اتریوم، ترون، الگورند (Algorand)، سولانا، ایاس (EOS) و امنی (Omni) فعالیت می‌کند. این شرکت در یک بیانیه مطبوعاتی با کریپتو پوتیتو (CryptoPotato) از ادغام در دو شبکه توزیع شده جدید خبر داد.

در این بیانیه آمده است، تتر قصد دارد فعالیت خود را بر روی شبکه‌های متن باز بنیاد وب 3 (پولکادات و کوساما) شروع کند.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش تتر از طریق همتاپی اقدام کنید


این شرکت قصد دارد پیش از فعالیت بر روی شبکه پولکادات، ابتدا بر روی کوساما راه‌اندازی شود، زیرا پولکادات در انتظار تشکیل پاراچین‌ها است. همانطور که قبلاً گزارش شد، فناوری‌های پریتی (Parity Technologies) در اوایل ماه مارس از توسعه و انتشار یک پاراچین به عنوان زنجیره‌ای بر روی پولکادات خبر داد.

این ویژگی‌ها به عنوان زنجیره‌های مستقل مطرح بوده و امکان ایجاد توکن‌های اختصاصی برای کاربردهای خاص را فراهم می‌کنند. پس از انتشار پاراچین‌ها توسط پولکادات، تتر اولین استیبل کوینی خواهد بود که در این اکوسیستم عرضه می‌شود.

پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، مدیر ارشد فناوری تتر، اظهار داشت: 

پولکادات یکی از هیجان‌انگیزترین پروژه‌ها در اکوسیستم توکن‌های دیجیتال می‌باشد و پذیرش سریع توکن تتر نیز قابل پیش بینی است، زیرا این توکن اکوسیستم دیفای پولکادات را تقویت می‌کند. پولکادات با ساختار پاراچین خود قابلیت پیشرفت در سال‌های آینده را دارد و مقیاس‌پذیری بالای آن در این پیشرفت نقش عمده‌ای دارد.

ارتباط میان چند زنجیره‌ای‌ها و استیبل کوین‌ها

رئیس امور عمومی فناوری‌های پریتی که به عنوان تیم اصلی توسعه پولکادات فعالیت می‌کند، خاطرنشان کرد پروژه‌هایی که در زمینه انتشار برنامه‌های غیرمتمرکز (dapps) با ویژگی‌های چند زنجیره‌ای فعالیت می‌کنند، به دنبال استیبل کوین‌های اثبات شده‌ای می‌باشند که در چندین شبکه فعال هستند.

در نتیجه، وی معتقد است که راه‌اندازی تتر بر روی پولکادات و کوساما می‌تواند اولین مشارکت میان پروژه‌های مشابه باشد.

به علاوه، وی این پیشرفت‌ها را گامی اساسی می‌داند و توسعه‌دهندگان بدون هیچ مشکل خاصی می‌توانند برنامه‌های بدون نیاز به اعتماد را در سراسر زنجیره‌ها، شبکه‌ها و جوامع ایجاد نمایند.

با معاملات ارزهای دیجیتال آشنا شوید
صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال
HamtaPay Digital Exchange
ثبت نام سریع
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک