سرمایه بازار تتر در طول 12 ماه 10 برابر شد

سرمایه بازار تتر در طول ۱۲ ماه ۱۰ برابر شد

همتاپی
7 فروردین 1400 - 18:58
زمان مطالعه : 2 دقیقه

با افزایش تقاضای ارزهای دیجیتال ، استیبل کوین مهم بازار یعنی تتر (USDT)، به یک نقطه عطف مهم دیگر دست یافت و سرمایه بازار این رمز ارز با رشد 10 برابری به بیش از 40 میلیارد دلار افزایش یافت.

تتر که مهمترین استیبل کوین دنیا محسوب می‌شود، در روز چهارشنبه (4 فروردین) با افزایش سرمایه بازار خود به بیش از 40 میلیارد دلار، بیشترین رشد را در میان ارزهای دیجیتال در یک سال گذشته تجربه کرده است.

به گزارش سایت CoinGecko، ارزش کل بازار USDT در روز چهارشنبه به 40.1 میلیارد دلار رسید و این چهارمین دارایی دیجیتال بزرگ پس از بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و بایننس کوین (BNB) قرار دارد.

تتر در رتبه‌بندی استیبل کوین‌ها، چهار برابر بزرگتر از یو‌اس‌دی کوین (USDC) است که سرمایه‌ای حدود 10 میلیارد دلار در بازار دارد. طبق گزارش سایت مساری (Messari)، شاخص سلطه USDT در حال حاضر حدود 67٪ است.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش تتر از طریق همتاپی اقدام کنید


سرمایه بازار تتر‌ طی 12 ماه گذشته 10 برابر رشد کرده است، که این امر نشان‌دهنده رشد چشمگیر بازار ارزهای دیجیتال است. ارزش کل بازار رمزارزها برای اولین بار در ژانویه از 1 تریلیون دلار فراتر رفت و در اوایل ماه جاری به 1.8 تریلیون دلار رسید. 

سرمایه بازار تتر به بیش از 40 میلیارد دلار در بازار رسیده است!

در ماه مارس سال 2020، سرمایه بازار تتر 4 میلیارد دلار بود! از آن زمان تاکنون، یا به عبارتی تنها در مدت یک سال 900 درصد رشد داشته است!

 Tether (@Tether_to) March 24, 2021

چرا در صرافی‌های ارز دیجیتال از تتر استفاده می‌شود؟

تتر استیبل کوینی محبوبی است که برای ارزیابی محسوب می‌شود، زیرا عرضه آن نشان‌دهنده تقاضای بازار ارزهای دیجیتال است. تتر ارز اصلی برای قیمت‌گذاری ارزهای دیجیتال دیگر می‌باشد. به عنوان مثال، در چندین صرافی بزرگ از جمله بیت‌فینکس (Bitfinex) نقدینگی بسیاری برای بازارهای بیت کوین ایجاد می‌شود. 

با این وجود، این استیبل کوین در گذشته به دلیل اتهاماتی که به آن وارد شده مبنی بر اینکه به دلار آمریکا وابسته نیست، مورد بررسی جدی قرار گرفته است. ارتباط تتر با صرافی ارز دیجیتال بیت‌فینکس که یک صرافی مهم و برجسته در ارزهای دیجیتال است، باعث شده که این استیبل کوین نیز مورد بررسی دقیق قرار بگیرد.

اوایل ماه گذشته، حل و فصل مشکلات (تسویه حساب) صرافی بیت‌فینکس و تتر در دفتر دادستان کل نیویورک در پرونده‌ای علیه تتر، باعث شد بیشتر ترس‌ها، عدم اطمینان‌ها و تردیدها برطرف شود. این شرکت‌هاموظف شدند 18.5 میلیون دلار را به عنوان بخشی از تسویه حساب بپردازند و توافق کردند که میزان سرمایه خود را تا دو سال آینده هر سه ماه گزارش دهند.

به خانواده بزرگ همتاپی بپیوندید
صرافی ارزهای دیجیتال همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
ورود به بخش معاملات
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک