عرضه استیبل کوین تتر روی بلاک چین سولانا برای اولین بار | همتاپی

عرضه استیبل کوین تتر روی بلاک چین سولانا برای اولین بار

همتاپی
19 بهمن 1399 - 16:14
زمان مطالعه : 2 دقیقه

تتر که یک استیبل کوین با پشتوانه دلار می‌باشد، تنها پس از چند ماه از اعلام سولانا به عنوان یک عرضه‌کننده پر سرعت، در این بلاک چین نیز منتشر شد.

ورود تتر (USDT) به سولانا

داده‌های حاصل از جستجوگر بلاک چین سولانا (Solana) نشان می‌دهد که تتر (USDT)، به تازگی در بلاک چین سولانا (Solana) عرضه شده است. این اقدام ماه‌ها پس از انتخاب سولانا به عنوان عرضه‌کننده USDT صورت گرفت.

راج گوکال (Raj Gokal)، بنیان‌گذار سولانا، این خبر را در توییتی تأیید کرد. وی اظهار داشت: 

برای اولین بار تتر (USDT) به طور رسمی روی بلاک چین سولانا عرضه گردید. عجب هفته‌ای خواهد بود!

تتر که بصورت عمده در شبکه اتریوم عرضه می‌شد، در اواخر سپتامبر 2020 روی بلاک چین سولانا منتشر گردید. شبکه اتریوم به دلیل کند بودن و مطالبه کارمزدهای بالا در طراحی ارز خوش‌نام نیست، اما این مشکل ممکن است پس از انتقال کامل آن به مکانیزم گواه اثبات سهام (Proof-of-Stake) مرتفع گردد.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش تتر از طریق همتاپی اقدام کنید


در آن زمان، آناتولی یاکوونکو (Anatoly Yakovenko)، بنیان‌گذار سولانا، در بیانیه‌ای با اشاره به تعداد زیاد برنامه‌ها و میلیاردها دلار سرمایه قفل شده در برنامه‌های دیفای اظهار داشت که USDT رکن اصلی و حیاتی امور مالی غیرمتمرکز و جامعه رمزارزها است. وی افزود:

سولانا در اصل برای پشتیبانی از هزاران تراکنش در نزدک (Nasdaq) طراحی شده بود. امروز، با پشتیبانی تتر، بلاکچین سولانا قادر به تحقق آن رویا است.

سرعت تراکنش‌های USDT در شبکه سولانا چگونه می‌باشد؟

سولانا، یکی از داغترین پروژه‌های بلاکچین در سال 2020 بود که از طرف افراد پرنفوذ صنعت، نظیر سام بانکمن فرید (Sam Bankman-Fried)، بنیانگذار FTX، پشتیبانی می‌شود. این بلاکچین کارآمد، از سازندگان بلاکچین و رمزارز در سراسر جهان حمایت کرده تا برنامه‌های رمزارزی را با مقیاس‌پذیری بالا تولید نمایند و توانایی پردازش 65,000 تراکنش در ثانیه را داشته باشند.

همچنین، این سرعت پردازش با کارمزدهای کم حدود 0.00001 دلار همراه است. این امر به دلیل بکارگیری مکانیزم اجماعی به نام «گواه اثبات تاریخ (Proof of History)» میسر شده است که از یک تابع تأخیر وارسی‌پذیر (A verifiable delay function) با فرکانس بالا استفاده می‌کند. این تابع، به تعداد مشخصی از مراحل ترتیبی برای ارزیابی نیاز دارد و در عین حال خروجی منحصر به فردی ایجاد می‌کند که به طور کارآمد و عمومی قابل تأیید است.

از اواسط سال 2020، بلاکچین سولانا بیش از 50 اعتبارسنج جهانی را در اختیار دارد. هر یک از آنها با پردازش و تأیید تراکنش‌ها از طریق شبکه بلاک چین سولانا، توکن‌های خود را استیک نموده و پاداش دریافت می‌کنند.

با عرضه تتر بر روی بلاکچین سولانا، در حال حاضر این رمزارز بر روی 9 بلاکچین در دسترس بوده که عبارتند از: الگورند (Algorand)، اتریوم، ایاس (EOS)، شبکه لیکوئید (Liquid Network)، امنی (Omni)، شبکه OMG و ترون.

به خانواده بزرگ همتاپی بپیوندید
صرافی ارزهای دیجیتال همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
ورود به بخش معاملات
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک