پرداخت‌های دسته‌ای تتر با استفاده از لایه دو شبکه اتریوم  | همتاپی

پرداخت‌های دسته‌ای تتر با استفاده از لایه دو شبکه اتریوم 

همتاپی
25 دی 1399 - 14:43
زمان مطالعه : 2 دقیقه

Hermez، که راهکاری برای مقیاس‌پذیری شبکه اتریوم است، همکاری‌های خود را با شرکت تتر شروع کرده است تا با استفاده از رل‌آپ‌های دانش صفر (zk-Rollups) تراکنش‌های USDT ارزان‌تری را ارائه دهد. 

شرکت تتر روز دوشنبه اعلام کرد که استیبل‌کوین محبوب USDT اولین توکنی است که در لایه دوم شبکه Hermez به صورت مستقیم اجرا می‌شود.

به عنوان بخشی از این همکاری، تراکنش‌های دسته‌ای تتر پس از راه‌اندازی رسمی شبکه Hermez در اوایل سال 2021 امکان پذیر خواهد بود. دیوید شوارتز (David Schwartz)، سرپرست پروژه Hermez، به کوین‌تگراف گفت: 

شبکه Hermez توسط هماهنگ‌کننده‌ها بدون نیاز به مجوز اداره می‌شود که بر اساس مشوق‌ها (کارمزدها) در مورد تراکنش‌های موجود در هر دسته تصمیم خواهند گرفت.

به گزارش دلفی دیجیتال (Delphi Digital) در دسامبر سال 2020، رل‌آپ‌های لایه دو، کمتر از 1٪ از کل حجم معاملات روزانه در صرافی‌های غیرمتمرکز را تشکیل می‌دهند. آن چیزی که در سال 2021 برای Hermez تغییر خواهد کرد، درصد کمی از انتقالات صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) است که در خارج از لایه یک اتفاق می‌افتد.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش تتر از طریق همتاپی اقدام کنید


هیاهوی کاربرد لایه دو در این اواخر افزایش یافته است، به خصوص در دوره‌های خاصی که فعالیت در شبکه اتریوم رکود داشته و منجر به هزینه‌های کارمزد بالای gas شده است. در واقع، نتیجه چنین اتفاقی باعث شد تا در راه‌اندازی پروژه اختلال ایجاد شود.

جدا از رونق دیفای (DeFi)، تراکنش‌های استیبل کوین تتر، درصد زیادی از فعالیت شبکه اتریوم را تشکیل می‌دهند. بر اساس داده‌های اعلام شده از طرف پایگاه گس اتریوم (ETH Gas)، تتر و یو‌نی‌سوآپ، در 1500 بلاک گذشته بیش از یک چهارم تراکنش‌های اتریوم را تشکیل می‌دهند. 

سخنگوی Hermez، در مورد مسئله پیش‌بینی کارمزد برای تراکنش‌های دسته‌ای، از طریق رل‌آپ‌های دانش صفر توضیح داد:

انتظار می‌رود که کارمزدها پس از دوره زودگذر اولیه قابل پیش‌بینی باشد، زیرا یک دسته، همان منبع کمیاب بلاک [لایه یک] امروزی است. کارمزدها باید برای ایجاد انگیزه در یک هماهنگ‌کننده کافی باشد تا معاملات شما را در دسته قرار دهد. تفاوت اصلی در این است که اکنون دسته‌ها می‌توانند هر کدام 2000 تراکنش داشته باشند.

طبق اعلام Hermez، هماهنگ‌کننده‌ها برای انجام پردازش تراکنش‌ها باید توکن شبکه، یعنی HEZ را داشته باشند. Hermez همچنین گفت 40٪ از ارزش تولید شده در این فرآیند، صرف کمک‌های مالی به Gitcoin، در جهت توسعه لایه یک به صورت متن باز (open-source) می‌شود. این امر از طریق مکانیزم اثبات اهدا (proof-of-donation) صورت خواهد گرفت.

با معاملات ارزهای دیجیتال آشنا شوید
صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال
HamtaPay Digital Exchange
ثبت نام سریع
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک