گردش تتر در شبکه ترون، از شبکه اتریوم پیشی گرفت | همتاپی

گردش تتر در شبکه ترون، از شبکه اتریوم پیشی گرفت 

همتاپی
28 فروردین 1400 - 18:12
زمان مطالعه : 3 دقیقه

با گردش بیش از نیمی از کل موجودی تتر در شبکه ترون، می­‌توان گفت که بلاک چین جاستین سان (Justin Sun) از بلاکچین اتریوم پیشی گرفته است.

تقریباً دو سال پس از افزوده شدن تتر به بلاک چین ترون، این شبکه جایگاه اتریوم را تصاحب کرد و به عنوان شبکه‌­ای که بیشترین مقدار تتر در آن در گردش است، به نقطه عطف مهمی رسید. از این به بعد، بیش از نیمی از تترهای موجود، در جایی که زاییده تفکر جاستین سان است، در گردش خواهد بود.

تترِ TRC-20 از تترِ ERC-20 پیشی می­‌گیرد

خبرگزاری کریپتوپوتیتو (CryptoPotato) در سال 2019، از همکاری بین شبکه ترون و بزرگترین استیبل­‌کوین یعنی تتر (Tether) خبر داد.

عرضه تتر در شبکه ترون، باعث ایجاد تنوعی برای تتر‌ شد که در آن زمان، شرکت تتر‌ عمدتاً از بلاک چین اتریوم و کوین‌های مبتنی بر ERC20 استفاد می‌کرد.

اما پس از گذشت دو سال، به نظر می‌­رسد که مقدار تترِ‌ در گردش در شبکه اتریوم دیگر مثل قبل بر شبکه‌های دیگر غالب نیست. صفحه مربوط به شفافیت تراکنش‌­های تتر، نشان می‌­دهد که کل تتر‌های مجاز در شبکه اتریوم، در حدود 23.4 میلیارد دلار است.

در حالی که مقدار مجاز پرکاربردترین استیبل ­کوین روی شبکه ترون به حدود 24 میلیارد دلار رسیده است.


همین حالا می‌توانید برای خرید و فروش تتر از طریق همتاپی اقدام کنید


به عبارت دیگر، بلاک چین ترون، مقدار بیشتری از تتر را در خود دارد. با درنظر گرفتن تقریبا 47 میلیارد دلار تتر‌ (هر تتر‌ معادل 1 دلار می‌باشد)، این یعنی بیش از نیمی از تترهای موجود بر روی شبکه TRC20 در حال گردش می‌باشند.

همانطور که انتظار می‌­رفت جاستین سان بنیان‌گذار ترون، سریعا این «لحظه تاریخی» را در توییتر خود به اشتراک گذاشت.

همچنین، شرکت تتر عرضه محبوبترین استیبل کوین خود (USDT) را به سایر شبکه‌­ها نیز گسترش داد. اکنون، شبکه‌ی امنی (OMNI) با بیش از 1.3 تریلیون دلار، در جایگاه سوم است و پس از آن شبکه سولانا (Solana) (با 190 میلیون دلار)، ایاس (EOS) (با 70 میلیون دلار)، لیکوئید (Liquid) (با 16.5 میلیون دلار)، آلگورند (Algorand) (با 14 میلیون دلار) و پروتکل SLP (با 6 میلیون دلار) در جایگاه­‌های بعدی قرار دارند.

تراکنش‌­های تتر در شبکه ترون، بسیار بیشتر از سایر شبکه‌­ها است

در چندین ماه‌ قبل گزارش شده بود که تعداد تراکنش‌­های تتر TRC20 از تعداد تراکنش‌های شبکه اتریوم، پیشی گرفته است.

داده‌های حاصل از منبع نظارتی محبوب کوین‌متریکس (CoinMetrics) نشان می‌دهد میزان تراکنش‌های روزانه تتر در شبکه TRC20 از زمان راه‌اندازی آن در سال 2019 پیشرفت داشته است.

نمودار تراکنش­‌های تتر‌ در شبکه TRC20 در مقابل تراکنش‌­های تتر در شبکه ERC20. منبع: CoinMetrics

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می‌شود، تراکنش‌های تتر‌‌ در شبکه ERC20 تنها در مدت یک و نیم سال بعد از راه‌­اندازی، بیشتر شده است. اما، اوضاع در اوایل سال 2021 تغییر کرد. شاید به دلیل فرار از کارمزدهای بالای اتریوم، کاربران به استفاده از بلاک چین ترون برای انجام بیشتر و بیشتر تراکنش­‌های تتر‌ خود روی آوردند.

در نتیجه، تا امروز تعداد تراکنش‌های تتر در شبکه TRC20 نسبت به شبکه اتریوم بسیار بیشتر شده است، که البته نسبت به چند ماه گذشته، تا حدودی کاهش یافته است.

با معاملات ارزهای دیجیتال آشنا شوید
صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال
HamtaPay Digital Exchange
ثبت نام سریع
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوها اینفوگرافیک