آموزش نحوه احراز هویت در صرافی ارزهای دیجیتال همتاپی | همتاپی

آموزش نحوه احراز هویت در صرافی ارزهای دیجیتال همتاپی

همتاپی
28 شهریور 1400 - 17:53
زمان مطالعه : 3 دقیقه

همانطور که اطلاع دارید پیش از معامله و خرید و فروش ارز دیجیتال، برای برخورداری از خدمات سامانه همتاپی مانند سایر صرافی‌های معتبر داخلی می‌بایست اطلاعات هویتی خود را وارد کرده و فرآیند احراز هویت را انجام دهید.

در این ویدئو از همتاپی قصد داریم نحوه احراز هویت در سامانه معاملات ارزهای دیجیتال همتاپی را به شما آموزش دهیم.

برای شروع فرآیند احراز هویت، پس از ثبت نام در سامانه همتاپی و ورود به پنل کاربری، می‌بایست بر روی دکمه ورود به صفحه احراز هویت در نوار آبی رنگ پایین صفحه کلیک کنید.

در اولین قدم، در قسمت تایید هویت بر روی دکمه شروع کلیک کنید. در این قسمت همانطور که مشاهده می‌کنید می‌بایست اطلاعات هویتی خود شامل اطلاعات پایه، اطلاعات بانکی و یک تصویر سلفی‌ با کارت‌های شناسایی خود اعم از کارت ملی، گواهینامه و … ارسال کنید. برای ادامه فرآیند احراز هویت بر روی دکمه مایلم ادامه دهم کلیک کنید.

در مرحله بعدی متن هشدار پلیس فتا در خصوص کلاهبرداری و پولشویی را مشاهده می‌کنید. توصیه می‌شود قسمت هشدار پلیس فتا را با دقت مطالعه کنید. در این قسمت در مورد اینکه چرا نباید اطلاعات کاربری خود را در اختیار افراد دیگر قرار دهید و یا اینکه چرا نباید برای افراد دیگر ارزدیجیتال خریداری کنید توضیح داده شده است. برای اطلاعات بیشتر به ویدیو چرایی احراز هویت مراجعه کنید.

پس از مطالعه متن، بر روی دکمه موارد فوق را با امضاء الکترونیک تایید می‌کنم کلیک کنید.

در مرحله بعد، می‌بایست اطلاعات پایه خود مانند نام، نام خانوادگی، نام پدر، کد ملی، تاریخ تولد، جنسیت، مدرک تحصیلی به همراه نحوه آشنایی با صرافی همتاپی را وارد کرده و بر روی دکمه بعدی کلیک کنید.

در مرحله بعد فرآیند احراز هویت، می‌بایست اطلاعات محل سکونت خود شامل استان محل سکونت، شهر محل سکونت، تلفن ثابت و آدرس دقیق محل سکونت را وارد کنید. دلیل اهمیت این قسمت این است که جهت ارتقاء سطح کاربری و استفاده از امکانات ویژه هر سطح به این ثبت اطلاعات نیاز خواهید داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سطوح کاربری، دسترسی‌ها و محدودیت‌های مربوط به هر سطح، می توانید به صفحه سطوح کاربری در سایت همتاپی مراجعه کنید و از امکاناتی که هر سطح در اختیار کاربران قرار می‌دهد، مطلع شوید.

 سپس بر روی دکمه بعدی کلیک کنید.

پس از ثبت اطلاعات محل سکونت، می‌بایست اطلاعات بانکی خود را ثبت نمایید.

توجه داشته باشید که کارت بانکی ثبت شده در سامانه همتاپی می‌بایست متعلق به خود شما باشد. امکان ثبت چندین شماره کارت برای کاربر وجود دارد.

برای ثبت اطلاعات کارت جدید روی دکمه افزودن کارت بانکی کلیک کنید. پس از وارد کردن شماره کارت، دکمه افزودن کارت را بزنید. اطلاعات کارت بانکی شما ثبت می‌شود. پس از ثبت اطلاعات بانکی، روی دکمه بعدی کلیک نمایید.

 در این مرحله شما می‌توانید شیوه بارگذاری تصاویر احراز هویت خود را انتخاب کنید. این کار می‌تواند از دو روش آپلود تصویر از طریق سیستم کامپیوتر و یا ارسال از طریق موبایل انجام شود.

خرید آنی بیت کوین

در این قسمت می‌بایست تصویر یکی از کارت‌های هویتی خود (کارت ملی،کارت گواهینامه و یا کارت پایان خدمت) را ارسال نمایید. توجه داشته باشید:

  • تصویر مطابق نمونه کاملا واضح و خوانا بوده و متون آن پوشیده نشده باشد.
  • کارت ملی را روی سطح صاف قرار دهید و عکس بگیرید.

جهت ارسال تصویر، بر روی دکمه انتخاب تصویر کارت ملی کلیک نمایید و تصویر کارت هویتی خود را بارگذاری کرده و سپس بر روی دکمه بعدی کلیک کنید.

در مرحله بعد، می‌بایست یک تصویر سلفی با کارت ملی و کارت بانکی معرفی شده در مراحل قبل را به همراه متن جهت احراز هویت در سایت همتاپی به همراه اعلام تاریخ روز که به صورت دست نویس بروی کاغذ نوشته شده است، ارسال نمایید. قبل از ارسال تصویر سلفی توجه داشته باشید:

  • متن موجود در عکس را به صورت دست‌نویس بروی کاغذ بنویسید
  • عکس سلفی شما می‌بایست مطابق نمونه واضح بوده و کارت ملی / گواهینامه شما پوشیده نباشد..
  • متن و مدارک را مطابق نمونه کنار صورت نگه داشته و از نزدیک عکسبرداری کنید.
  • در صورت امکان شخص دیگری از شما عکس بگیرد.
  • تصویربرداری را در نور خوب و بدون اعمال هرگونه افکتی انجام دهید.
  • قبل از ارسال عکس‌ها حتما کیفیت آنها را بررسی کنید.

پس از بارگذاری تصویر بر روی دکمه بررسی کلیک کنید.

در این مرحله درخواست احراز هویت شما با موفقیت ثبت شده و مدارک شما در صف تایید احراز هویت قرار می گیرد. کارشناسان این بخش در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت و در نهایت نتیجه به شما اعلام می شود.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتا پی

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
صرافی آنلاین دیجیتالی همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
هم اکنون وارد شوید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

ویدیوها اینفوگرافیک