کیف ‌پول‌های سخت ‌افزاری: امن‌ترین کیف پول‌های ارزهای دیجیتال

کیف ‌پول‌های سخت ‌افزاری: امن‌ترین کیف پول‌های ارزهای دیجیتال

همتاپی
5 شهریور 1399 - 16:38
زمان مطالعه : 14 دقیقه

یکی از روش‌های امن برای نگهداری و ذخیره ارزهای دیجیتال استفاده از کیف ‌پول‌های سخت ‌افزاری می‌باشد در این مقاله با همتاپی همراه باشید تا با بهترین والت‌های سخت ‌افزاری آشنا شوید.

 

فهرست مطالب: (با کلیک بر روی هر عنوان به توضیحات بیشتر هدایت می شوید)

 1.  Trezor (ترزور)
 2.  کیپ‌کی (KeepKey)
 3.  بیت‌باکس (BitBox)
 4.  لجر نانو اس (ledger Nani s) 
 5.  کوبو والت (Cobo Vault)

 

از زمان معرفی بیت‌کوین در سال 2008 تا به امروز، افراد بسیاری به دلیل استفاده از روش‌های ناامن مانند فراموش کردن کلید خصوصی بیت کوین‌های خود را از دست دادند اگرچه قیمت بیت‌کوین در آن زمان بالا نبود و مردم اهمیت چندانی به از دست رفتن بیت‌کوین‌هایشان نمی‌دادند اما در سال ۲۰۱۴ قیمت بیت‌کوین افزایش چشمگیری داشت و بسیاری از مردم نگران ذخیره کردن بیت‌کوین‌هایشان با امنیت بالا شدند و ذخیره امن ارزهای دیجیتال به یکی از مهم‌ترین مسائل این حوزه تبدیل شد. در همین سال بود که کیف ‌پول‌های سخت ‌افزاری برای اولین بار به بازار آمد. اولین کیف‌ پول سخت افزاری کیف‌ پول ترزور(Trezor) بود که در آگوست ۲۰۱۴ به بازار آمد و محصول کشور چک بود. کیف ‌پول لجر نانو اس (Ledger Nano S) هم در اواخر سال ۲۰۱۴ به بازار آمد و تا به امروز محبوب‌ترین کیف ‌پول سخت ‌افزاری بوده است.


کیف ‌پول‌های سخت ‌افزاری


همانطور که می‌دانید هر کاربری برای خرید و فروش و نگهداری بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر به کیف پول‌ ارز دیجیتال نیاز دارد این کیف پول‌ها انواع مختلفی دارند. کیف ‌پول‌های سخت‌ افزاری نوع خاصی از والت‌های ارز دیجیتال می‌باشند. کیف ‌پول‌های سخت ‌افزاری (Hardware wallet) دستگاهی کوچک و قابل حمل برای نگهداری امن ارزهای دیجیتال هستند. این کیف پول‌ها کلید خصوصی بدون نیاز به اینترنت و آفلاین نگهداری می‌کنند. این ولت‌ها مزایای زیادی نسبت به دیگر والت‌های ارز دیجیتال دارند. یکی از این مزایا این است که کلید خصوصی شما در منطقه‌ای محافظت شده و توسط میکروکنترلرها نگهداری می‌شود و نمی‌توان آن را به شکل متنی از دستگاه خارج کرد به همین دلیل امکان حمله‌ی هکر‌ها به این کیف ‌پول‌ها تقریبا صفر است و تا زمانیکه دارنده کیف پول اجازه ندهد، هیچکس امکان دسترسی به ارز‌های دیجیتال ذخیره شده در کیف پول را نخواهد داشت. علاوه بر این اگر کامپیوتر شما ویروسی شود داراییه دیجیتال شما امن خواهد بود.


 کلید خصوصی (Private Key)


هر کیف پول ارز دیجیتال شامل کلید عمومی و خصوصی می‌باشد. کلید خصوصی رشته‌ای محرمانه از اعداد و حروف می‌باشد بسیاری آن را به رمز عبور حساب بانکی تشبیه می‌کنند. این کلید تنها چیزی است که ثابت می‌کند شما مالک یک ارز دیجیتال هستید با این کلید است که شما می‌توانید به دارایتان دسترسی داشته باشید و با استفاده از آن ارز دیجیتال خود را به کیف پول‌های دیگر انتقال داده و یا خرج کنید.

خرید و فروش آنی بیت کوین

دسترسی یک شخص به کلید خصوصی شما به معنای این است که آن شخص به تمام دارایی و ارز‌های شما دسترسی دارد در واقع اگر کلید خصوصی خود را گم کنید می‌توان گفت که دیگر مالک ارزهای دیجیتال موجود در کیف پول نخواهید بود. بنابراین لازم است از کلید خصوصی کیف پول خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.


کیف ‌پول‌های سخت ‌افزاری چگونه کار می‌کنند؟


یکی از راه‌های انتقال ارز از طریق این کیف ‌پول‌ها، معامله کیف ‌پول به کیف ‌پول است. (wallet-to-wallet-trading) که امن‌ترین راه نیز هست. پلتفرم‌هایی مانند Redar Relay این امکان را برای شما فراهم می‌کنند و شما به طور مستقیم و بدون پرداخت هزینه می‌توانید انتقال ارزتان را انجام دهید. برای استفاده از کیف ‌پول‌های سخت ‌افزاری به نرم‌افزار و سیستمی متصل به اینترنت نیاز می‌باشد اتصال آن‌ها و انتقال ارز از طریق کامپیوترتان تنها دو مرحله کوتاه را باید بگذرانید (گرچه هر کیف ‌پول سخت ‌افزاری تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند اما شیوه استفاده از آن‌ها تقریبا یکسان است)

۱. دستگاه را به کامپیوتر خود متصل کنید و پسوورد را وارد کنید تا قفل آن باز شود.

۲. یک معامله انجام دهید و آن را روی صفحه نمایش والت‌تان تایید کنید.


کیف پول گرم


کیف پول گرم (Hot wallet) کیف‌ پول‌هایی هستند که اتصال به اینترنت برای دسترسی به آنها لازم است. کیف پول‌های موبایل، تحت وب و دسکتاپ از این نوع والت‌ها می‌باشند که می‌توان آنها را بر روی دستگاه‌هایی مانند تبلت، لپ‌تاپ و موبایل نصب کرد. کلید خصوصی در این کیف پول‌ها در ارتباط با فضای آنلاین بوده به همین دلیل از امنیت کمتری برخوردار هستند. این کیف پول‌ها برای سرمایه‌گذاری مقادیر کوچک و انجام معاملات روزمره مناسب می‌باشد.


کیف پول سرد


کیف پول‌های سرد (Cold Wallets) به شکل آفلاین کار می‌کنند و بهترین نوع کیف پول برای نگهداری امن مقادیر زیادی از ارزهای دیجیتال می‌باشند. افراد حرفه‌ای عموما مقدار خیلی کمی از ارز‌های خود را در کیف پول‌های گرم و سرمایه اصلی خود را در کیف پول‌های سرد نگهداری می‌کنند که از امنیت خیلی بالاتری برخوردار هستند. کیف ‌پول‌های سخت ‌افزاری و کاغذی در این دسته قرار می‌گیرند. کیف پول‌های سرد به این دلیل از امنیت بالایی برخوردارند که کلید خصوصی را به صورت فیزیکی به کاربر ارائه می‌دهند. حتی هنگامی که شما این والت‌ها را به کامپیوتر متصل به اینترنت وصل می‌کنید کلید خصوصی شما آفلاین می‌ماند.


چرا نباید از کیف پول‌های نرم‌افزاری استفاده کرد؟


همان طور که گفته شد کیف پول‌های نرم‌افزاری، برنامه‌هایی هستند که بر روی کامپیوتر و یا گوشی موبایل شما نصب می‌شوند. بعضی از آن‌ها مثل کیف پول‌های سرد به شما اجازه می‌دهند کلید خصوصی خود را به صورت آفلاین ذخیره کنید اما همچنان کامپیوتر شما متصل به اینترنت است و امکان هک شدن وجود دارد. علاوه بر این اگر کامپیوتر شما ویروسی شود ممکن است به کلیدهای شخصی شما آسیب برساند.

 گرچه ذخیره ارزهایتان بر روی تلفن همراه ممکن است راه ساده‌‌ای باشد اما احتمال گم شدن، آسیب دیدن یا دزدیده شدن تلفن‌های همراه بسیار بالاست و این باعث می‌شود که راه مناسبی برای ذخیره مقادیر زیاد ارزهای دیجیتال و ذخیره برای طولانی مدت نباشند.


چرا نباید از کیف پول‌های کاغذی استفاده کرد؟


کیف‌ پول‌های کاغذی والت‌هایی هستند که کلید خصوصی آن بر روی یک کاغذ چاپ می‌شود. این نوع کیف پول‌ها از کیف ‌پول‌های نرم‌افزاری و آنلاین امن‌تر می‌باشند زیرا کلید خصوصی شما بر روی هیچ دستگاه متصل به اینترنتی ذخیره نشده است اما به دلیل طول عمر محدود کاغذ ممکن است کلید خصوصی شما از بین برود. علیرغم این امنیت ظاهری بسیاری از فعالان حوزه ارزهای دیجیتال بر این باورند که بسیاری از مزایای گفته شده برای این کیف پول‌ها درست نیست. 

از دیگر معایب این مدل کیف‌ پول‌ها وقت‌گیر بودن و ناکارآمد بودن آن‌ها است. اگر از آن‌ها درست استفاده شود شاید بتوان این والت‌ها را روشی امن دانست اما این کیف پول‌ها برای تازه‌کاران عرصه بیت‌کوین یا سرمایه‌گذاران حرفه‌ای که روزانه معاملات زیادی انجام می‌دهند ناکارآمد است.


چرا استفاده از کیف ‌پول‌های سخت ‌افزاری مهم است؟


همانطور که پیش از این گفته شد کیف‌ پول‌های سخت افزاری از انواع کیف پول‌های سرد می‌باشند و از امنیت فوق‌العاده بالایی برخوردار هستند. تا به حال گزارشی از سوی کاربران مبنی بر از دست رفتن ارز‌هایشان از طریق کیف ‌پول‌های سخت‌ افزاری گزارش نشده است. برای کاربرانی که قصد سرمایه‌گذاری طولانی مدت در حوزه ارزهای دیجیتال را دارند کیف‌ پول‌های سخت‌ افزاری گزینه مناسبی هستند. جابه‌جایی ارز با این کیف پول‌ها به راحتی جابه‌جایی ارز با کیف ‌پول‌های آنلاین است. با این تفاوت که استفاده از آن‌ها خطرات استفاده از کیف‌ پول‌های آنلاین و احتمال هک شدن را ندارد.


مزایا استفاده از کیف ‌پول‌های سخت ‌افزاری


 1.  این کیف پول های به راحتی قابل حمل هستند.
 2.  این کیف پول ها کلید خصوصی را در فضایی امن درون خود نگهداری می کنند. 
 3.  اگر کیف پول شما گم یا دزدیده شود، به دلیل وجود پین کدها ارز‌های دیجیتال شما در امان خواهد بود، مگر اینکه پسوورد حساب شما همراه کیف‌پولتان باشد.
 4.  بسیاری از کیف‌پول های سخت ‌افزاری علاوه بر بیت کوین از ارز‌های دیجیتال دیگری نیز پشتیبانی می‌کنند. 
 5.  شما می‌توانید برای خرید و فروش یا انتقال ارزهای دیجیتال خود آن‌ها را به راحتی به لپ‌تاپ یا گوشی متصل کنید (گرچه اتصال کیف‌پول‌ها به هر نوع دستگاهی ممکن است خطر‌های امنیتی ایجاد کند)
 6.  حتی اگر کامپیوتر شما ویروسی باشد وقتی کیف‌پول سخت ‌افزاری خود را به آن متصل می‌کنید کلید خصوصی شما هیچ آسیبی نمی‌بیند (همانطور که گفته شد کلید خصوصی در حافظه‌ای جداگانه ذخیره می‌شود و همیشه آفلاین می‌ماند)

معایب استفاده از کیف ‌پول‌های سخت ‌افزاری


 1. بیشتر کیف پول‌های نرم‌افزاری بصورت رایگان به کاربران فعال در حوزه ارزهای دیجیتال ارائه می‌شود اما برای استفاده از کیف پول‌های سخت ‌افزاری افراد می‌بایست هزینه‌ای در حدود چند صد دلار پرداخت و آنها را خریداری کنند. 
 2. در برخی از کیف پول‌های سخت ‌افزاری انجام یک تراکنش نیازمند طی شدن چندین مرحله می‌یاشد که این کار باعث زمان بر بودن کار با این کیف پول‌ها می‌شود.

چرا داشتن کیف پولی با اسکرین (صفحه نمایش) بزرگ مهم است؟


یکی از اشتباهات رایج دارندگان ارز‌ دیجیتال فرستادن کوین‌هایشان به آدرس‌های اشتباه است. این موضوع شاید کمی مضحک به نظر بیاید اما افراد زیادی بخاطر این‌گونه اشتباهات مقادیر زیادی از ارز‌های دیجیتال خود را از دست می‌دهند. استفاده از یک والت ‌سخت‌ افزاری که دارای صفحه نمایش (ترجیحا صفحه نمایش بزرگ چون صفحه نمایش بعضی از این والت‌ها بسیار کوچک است) است شما به راحتی می‌توانید آدرس مورد نظر خود را چک کنید و از درست بودن آن مطمئن شوید. 

تا به امروز کیف پول‌های سخت ‌افزاری زیادی وارد بازار شده است در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با مطرح‌ترین کیف پول‌های سخت‌ افزاری و برخی از ویژگی‌های آشنا شوید.


بهترین کیف پولهای سخت افزاری


۱.Trezor (ترزور)

این کیف‌پول برای اولین بار در سال ۲۰۱۴در جمهوری چک تولید شد. اولین کیف پول سخت افزاری ترزور با نام ترزور وان روانه بازار شد. اگر این کیف‌پول را به کامپیوتری ویروسی هم متصل کنید باز هم از ارز‌های شما محافظت خواهد کرد و آلوده نخواهد شد. ترزور بر روی کامپیوتر، گوشی‌های هوشمند، ویندوز، لینوکس، مک، اندروید و آی او اس قابل اجراست. شما می‌توانید دستگاه ترزور خود را با یک کابل USBبه دستگاه خود متصل کنید. 

ظاهر این کیف پول سخت افزاری شباهت زیادی به دزدگیر ماشین دارد. ترزور دارای صفحه نمایشی کوچک و دو دکمه است. نسخه جدید آن یعنی Trezor T نسبت به نسخه‌های قبلی صفحه نمایش بزرگ‌تری دارد اما بسیاری به خاطر پلاستیکی بودن جنس بدنه ، آن را مورد انتقاد قرار داده‌اند. اما گزینه‌های مفیدی هم مثل تاچ بودن صفحه به این نسخه جدید اضافه شده است.  

 • ارز‌های پشتیبانی شده توسط ترزور

بیت کوین، بیت‌کوین کش س وی، بیت‌کوین گلد، اتریوم، اتریوم کلاسیک، لایت کوین، دش، دوج‌کوین، زی‌کش، Namecoin،NEM، توکن‌ها.

 • مزایای ترزور

۱. مهمترین ویژگی و مزیت این کیف پولهای سخت افزاری امنیت بسیار بالای آنها میباشد. برای درک بهتر این موضوع باید بدانید هنگامی که کاربر میخواهد برای دریافت، انتقال و یا حتی چک کردن موجودی ارزهای دیجیتال خود از این کیف پول استفاده کند، باید رمز ورود خود را وارد کند، این رمز عبور را فقط صاحب کیف پول در اختیار دارد چرا که هنگام راه اندازی توسط خود او انتخاب شده است.
۲. هنگام راه‌اندازی دستگاه، به کاربر یک عبارت بازیابی داده میشود که باید آن را یادداشت کند. چنانچه دستگاه دزدیده شود کاربر با وارد کردن عبارت بازیابی بر روی دستگاه دیگری می‌تواند دوباره به ارزهای دیجیتال خود دسترسی پیدا کند.
۳. کلید خصوصی این کیف پولهای سخت افزاری برای همیشه آفلاین می‌ماند و هرگز به اینترنت متصل نمی‌شود.
۴. ترتیب عددها بر روی کیبورد ترزور بعد از هربار استفاده عوض می‌شود، تا کسی نتواند از روی حرکت دست‌های کاربر رمز دستگاه را حدس بزند.
۵. ترزور برای اینکه اطمینان حاصل کند که کاربر به طور اتفاقی یک تبادل مالی را تایید نکرده‌ است و از انجام آن مطمئن میباشد، از کاربر می‌خواهد که گزینه تایید را برای مدت طولانی‌تری فشار دهد. همین ویژگی‌ها است که تقریبا ترزور را غیر قابل هک می‌کند.
 •  معایب ترزور

۱. در درجه اول مهمترین موضوع قیمت این کیف پولهای سخت افزاری میباشد. کاربر برای خرید آن میبایست هزینهای حدود 160 دلار پرداخت کند.  
۲. استفاده از کیف پول سخت افزاری ترزور برای کاربران تازه‌کار می‌تواند کمی سخت باشد. به همین دلیل کاربر میبایست قبل از استفاده از کیف پول دفترچه راهنمای آن را به دقت مطالعه کند.
۳. برای هر بار استفاده از ترزور باید آن را به کامپیوتر خود متصل و رمز ورود  را وارد کند. همیشگی بودن این فرآیند میتواند زمانبر و سخت باشد.
 • در خرید ترزور به چه چیزی توجه کنیم؟

در درجه اول از پلمپ بودن دستگاه اطمینان حاصل شود. تمامی لوازم جانبی دستگاه که در دفترچه راهنما از آن ها نام برده شده داخل جعبه موجود باشد.

 •  قیمت ترزور

قیمت فعلی ترزورT 160 دلار تخمین زده شده است.

۲. کیپ‌کی (KeepKey)

شرکت کیپ‌کی در سال ۲۰۱۴ پایه‌گذاری شد و در سال ۲۰۱۵اولین محصولش را تولید کرد. هنگامی که این کیف پول برای اولین بار تولید و روانه بازار شد،  به علت قیمت بالا (۲۳۹ دلار) از آن استقبال نشد به همین دلیل شرکت سازنده این کیف پول سخت افزاری بعدا قیمت محصول خود را به نصف رساند. این کیف‌پول نسبت به دیگر کیف‌پول‌های سخت‌افزاری از ارز‌های کمتری پشتیبانی می‌کند، ظاهر نسبتا بزرگ‌تر اما زیبایی دارد و در کل میتوان گفت که حمل آن کمی سخت است.  بدنه کیف پول سخت افزاری کیپ کی از آلومینیوم ساخت شده است که به این محصول نسبت به رقیبانش که معمولا بدنه‌ی پلاستیکی دارند برتری می‌بخشد.  

این محصول در دو رنگ طلایی و متالیک به فروش می‌رسد. کیف پول کیپ کی بر روی مک، ویندوز، لینوکس، اندروید و آی او اس قابل اجراست و حتی نسخه گوگل کروم نیز دارد. کاربران می توانند از این کیف پول با استفاده از اپ MyCelium استفاده کنند. این کیف پول سخت افزاری از طریق کابل OTG به راحتی به کامیپوترها متصل میشود. در صورت نیاز نیز از اپ این دستگاه برای بک آپ گرفتن یا برگرداندن دارایی دیجیتال خود استفاده کند.

 • ارزهای پشتیبانی شده توسط کیپ کی

انواع بیت‌کوین (گلد و کش)، اتریوم، لیت‌کوین، دش، دوج‌کوین، دیجی‌بایت و توکن‌ها با استاندارد ERC-20

 • مزایای کیپ‌کی

۱. کلید خصوصی در این کیف پول سخت افزاری بصورت آفلاین نگهداری میشود. همین ویژگی کیپ کی را به کیف پولی با امنیت بسیار بالا تبدیل کرده است که در مقابل هکرها ایمن می‌باشد. 

۲. رمزگذاری اطلاعات در کیپ‌کی به هیچ عنوان قابل مقایسه با ترزور و لجر (ledger) نیست.

۳. سازندگان این محصول تصمیم گرفتند که کد اصلی (source code) این محصول را در اختیار خریدار بگذارند که این موضوع باعث قابل اعتماد شدن این محصول می‌شود. 

 • معایب کیپ‌کی

۱. سنگینی و وزن این محصول ۵۴ گرم این کیف پول را در مقایسه با دیگر رقبا به کیف پولی سنگین تبدیل کرده است. 

۲.این کیف پول سخت افزاری نسبت به دیگر نمونه ها خود از کوینهای کمتری پشتیبانی میکند.

 • در خرید کیپ‌کی به چه چیزی توجه کنیم؟

به سالم بودن پلمپ پکیج توجه کنید و سپس از بودن کابل USB و سلامت آن اطمینان حاصل کنید.

 • قیمت کیپ‌کی

قیمت کیپ‌کی در رنگ متالیک ۷۹ دلار و در رنگ طلایی ۹۹ دلار است.

۳. بیت‌باکس (BitBox)

این کیف‌پول سخت افزاری برای اولین بار توسط شرکت سوئیسی شیفت کریپتو سیکیوریتی در سال ۲۰۱۶ تولید شد. این کیف‌پول‌ها شبیه به فلش مموری هستند. این شرکت با ترکیب بهترین المان‌های دو کیف پول لجر و ترزور توانسته است محصولی با سایز کوچک و قابل حمل تولید کند.

از جمله ویژگی‌های این کیف پول می‌توان به پشتیبان‌گیری آفلاین اطلاعات به کمک SD کارت، بسته‌بندی غیرقابل دستکاری دستگاه، متن باز بودن نرم افزار و قابلیت تنظیم اثر انگشت به عنوان پسوورد ورود به این کیف پول را نام برد.

کاربران می‌توانند کیف پول سخت‌افزاری بیت باکس را به کمک یو اس بی نوع سی به کامپیوتر و موبایل خود متصل نمایند.

 • ارزهای پشتیبانی شده توسط بیت باکس

این کیف‌پول از بیت‌کوین، اتریوم، لیت‌کوین و توکن‌های ERC20 پشتیبانی می‌کند. 

 • مزایای بیت‌باکس

۱. همانطور که پیش از این گفته شد این دستگاه اوپن سورس (Open source) است، یعنی کاربر می‌تواند به کدهایش دسترسی داشته باشد.

۲. وزن این کیف پول سبک است  و کاربر به راحتی می‌تواند آن را حمل کند.

۳. رابط کاربری این کیف پول بسیار ساده است و کاربران به راحتی می‌توانند آن را فعال کنند.

 • معایب بیت‌باکس

۱. این کیف پول از ارزهای کمتری نسبت به کیف پول‌های لجر و ترزور پشتیبانی می‌کند

۲. قیمت کیف پول بیت باکس نسبت به امکاناتی که اراده می‌کند بالا می‌باشد.

 • هنگام خرید بیت‌باکس به چه چیزی توجه کنیم؟

مثل کاربر باید همیشه از پلمپ بودن دستگاه مطمئن شود، علاوه بر این بیت‌باکس‌ها برخلاف خیلی از کلد‌والت‌های دیگر درون یک کیسه‌ی پلاستیکی عرضه می‌شوند. تمام لوازم جانبی دستگاه باید موجود باشد.

 • قیمت بیت‌باکس

قیمت این کیف‌پول ۱۰۰۰۰ دلار تخمین زده شده است.

4. لجر نانو اس (Ledger Nano S

 کیف‌پول لجر نانو اس محصول شرکت لجر، یکی از موفق‌ترین شرکت‌های تولید والت سخت‌افزاری می‌باشد. عرضه این کیف پول توسط شرکت لجر باعث شد که برند لجر سمبل والت‌های سخت‌افزاری شود و محصولات شرکت ترزور را شکست بدهد. اگر چه شرکت لجر این کیف را در سال 2016 روانه بازار کرد، اما رضایت کاربران از آن به حدی است که هنوز هم به عنوان اولین انتخاب سرمایه‌گذاران شناخته می‌شود. کیف پول لجر نانو اس از نظر ظاهری شبیه یک فلش مموری کوچک و جمع و جور می‌باشد که یک محافظ فولادی روی آن قرار می‌گیرد تا علاوه بر محافظت از صفحه نمایش کیف پول از آسیب‌های فیزیکی، اطرافیان متوجه تفاوت آن با فلش مموری نشوند.  در حال حاضر محصولات شرکت لجر در ۱۶۵ کشور خرید و فروش می‌شود.

کاربران برای استفاده از کیف پول لجر نانو اس تنها کافی است آن را از طریق کابل میکرو USB به کامپیوتر خود متصل کنند. 

یکی از ویژگی‌هایی که امنیت کیف پول لجر نانو اس را نسبت به سایر کیف پول‌های سخت‌افزاری افزایش می‌دهد، وجود دکمه‌های فیزیکی بر روی آن می‌باشد. برای انجام تراکنش‌های ارزهای دیجیتال با کیف پول لجر کاربر باید به آن دسترسی مستقیم داشته باشد و با دکمه‌های موجود بر روی کیف پول انجام تراکنش را تایید کنند. این راهکار امنیتی این احتمال که هکرها بتوانند از راه دور به دارایی‌های موجود در کیف پول دسترسی داشته باشند و آنها را خارج کنند.

 • ارزهای پشتیبانی شده توسط کیف پول‌های لجر نانو اس

لجر نانو اس از ۱۱۰۰ کوین و توکن پشتیبانی می‌کند و کاربران می‌توانند تمامی ارزهای دیجیتال مطرح بازار به جز بیت کوین اس وی را در این کیف پول نگهداری کنید.

 • مزایا لجر نانو اس 

قیمت کیف پول لجر نانو اس نسبت به امکاناتی که در اختیار کاربران قرار می‌دهد بسیار مناسب است. 

این کف پول از ارزهای دیجیتال بسیار زیادی پشتیبانی می‌کند که در مقایسه با دیگر رقبا ویژگی منحصربفردی می‌باشد.

 • معایب لجر نانو اس

این کیف پول قابلیت اتصال به سیستم عامل ios را دارد.

صفحه نمایش این کیف پول کوچک است. 

 • در هنگام خرید کیف پول لجر به چه چیزی توجه کنیم؟

 از پلمپ بودن دستگاه و سالم بودن تمام قطعاتی که در تصویر زیر نمایش داده شده است اطمینان حاصل کنید.

 • قیمت لجر نانو اس

 قیمت این کیف پول ۵۹ دلار تخمین زده شده است که در میان کیف‌پول‌های دارای اسکرین ارزان‌ترین قیمت را دارد.

5. کوبو والت (Cobo Vault)

 کوبو والت که محصول شرکت والت است به نسل دوم والت‌های سخت‌افزاری مشهور است. این کیف‌پول علاوه بر تمام ویژگی‌های کیف‌پول‌های نسل اول، مانند امنیت بسیار بالا، از ویژگی‌های دیگری نیز برخوردار است. کاربرن از اپ این دستگاه می‌توانند بر روی تمام سیستم عامل ها استفاده کنید. برای بک آپ گرفتن از دستگاه نیز تنها کافی است کد ۲۴ رقمی که در ابتدا به شما داده می‌شود را در دستگاه دیگری وارد کنید.

ظاهر کوبو والت تقریبا شبیه به یک گوشی هوشمند است و صفحه نمایش بزرگ و تاچ پد بسیار خوبی دارد.

 • ارزهای پشتیبانی شده توسط کیف پول های لجر

در حال حاضر این کیف پول از ۱۲ کوین مثل اتریوم، بیت‌کوین، XRP، دش و تعدادی توکن پشتیبانی می‌کند اما به دنبال پشتیبانی کردن از کوین‌ها و توکن‌های بیشتری است. 

 • مزایای کوبو والت

احتمالا می‌دانید که تنها اختلال امنیتی که می‌تواند در یک کیف‌پول سخت‌افزاری رخ بدهد، هنگامی است که آن را به دستگاهی که دسترسی به اینترنت دارد (لپ‌تاپ، گوشی و …) متصل می‌کنید. طبیعی است که برای انتقال ارزهایتان باید کیف پول سخت افزاری خود را به کامپیوتر متصل کنید. 

ویژگی کوبو والت این است که دستگاه شما را از طریق کد‌های QR به کامپیوترتان وصل می‌کند و احتمال نفوذ به اطلاعات شما از طریق این کدها بسیار کمتر از احتمال نفوذ به اطلاعات شما از طریق بلوتوث و کابل USB است. از طریق QR کدها شما می‌توانید تک تک اطلاعات ورودی یا خروجی از دستگاهتان را کنترل کنید و اگر فعالیت و اطلاعات مشکوکی مشاهده کردید، مانع ورود آن به دستگاه خودتان بشوید.

هنگامی که در مکان‌های عمومی هستید می‌توانید دستگاه را با اثر انگشت خود باز کنید تا از فاش نشدن پسووردتان مطمئن شوید. از دیگر قابلیت‌های این دستگاه این است که اگر دستگاه شما دزدیده شود و فرد متخلف بخواهد بخشی از دستگاه را از آن جدا کند، دستگاه به طور اتوماتیک تمام کلید‌های شخصی شما را از بین خواهد برد تا مانع دسترسی آن فرد به کلید‌ها شود.

 • معایب کوبو والت

 وزن این کیف پول سنگین است.

کوبو والت از گران‌ترین والت‌های سخت‌افزاری در بازار است

 • در هنگام خرید این کیف پول به چه چیزی توجه کنیم؟

 از پلمپ بودن دستگاه و سالم بودن تمام قطعاتی وسایل تکمیلی که همراه آن به فروش می‌رسد اطمینان حاصل نمایید.

 • قیمت کوبو والت

قیمت خرید کوبو والت ۴۹۰ دلار تخمین زده شده است.

 

سوالات متداول

 

اولین کیف پول های سخت افزاری کدام اند؟

اولین کیف‌ پول سخت افزاری کیف‌ پول ترزور بود که در آگوست ۲۰۱۴ به بازار آمد و محصول کشور چک بود. کیف ‌پول لجر نانو اس هم در اواخر سال ۲۰۱۴ به بازار آمد و تا به امروز محبوب‌ترین کیف ‌پول سخت ‌افزاری بوده است.

 

چرا کیف پول سخت افزاری ساخته شد؟

از زمان معرفی بیت‌کوین در سال 2008 تا به امروز، افراد بسیاری به دلیل استفاده از روش‌های ناامن مانند فراموش کردن کلید خصوصی بیت کوین‌های خود را از دست دادند. اگرچه قیمت بیت‌کوین در آن زمان بالا نبود و مردم اهمیت چندانی به از دست رفتن بیت‌کوین‌هایشان نمی‌دادند اما در سال ۲۰۱۴ قیمت بیت‌کوین افزایش چشمگیری داشت و بسیاری از مردم نگران ذخیره کردن بیت‌کوین‌هایشان با امنیت بالا شدند و ذخیره امن ارزهای دیجیتال به یکی از مهم‌ترین مسائل این حوزه تبدیل شد. در همین سال بود که کیف ‌پول‌های سخت ‌افزاری برای اولین بار به بازار آمد.

 

کیف پول سخت افزاری چیست و چه مزایایی دارد؟

کیف ‌پول‌های سخت ‌افزاری دستگاهی کوچک و قابل حمل برای نگهداری امن ارزهای دیجیتال هستند. این کیف پول‌ها کلید خصوصی بدون نیاز به اینترنت و آفلاین نگهداری می‌کنند. یکی از مزایای این ولت‌ها نسبت به دیگر والت‌های ارز دیجیتال این است که کلید خصوصی شما در منطقه‌ای محافظت شده و توسط میکروکنترلرها نگهداری می‌شود و نمی‌توان آن را به شکل متنی از دستگاه خارج کرد. علاوه بر این اگر کامپیوتر شما ویروسی شود دارایی دیجیتال شما امن خواهد بود.

 

کلید خصوصی کیف پول چیست؟

کلید خصوصی رشته‌ای محرمانه از اعداد و حروف می‌باشد بسیاری آن را به رمز عبور حساب بانکی تشبیه می‌کنند. این کلید تنها چیزی است که ثابت می‌کند شما مالک یک ارز دیجیتال هستید.

 

کیف پول گرم و کیف پول سرد چه چیز هایی هستند؟

کیف پول گرم کیف‌ پول‌هایی هستند که اتصال به اینترنت برای دسترسی به آنها لازم است. مانند کیف پول‌های موبایل، تحت وب و دسکتاپ.
کیف پول‌های سرد به شکل آفلاین کار می‌کنند و بهترین نوع کیف پول برای نگهداری امن مقادیر زیادی از ارزهای دیجیتال می‌باشند. مانند کیف ‌پول‌های سخت ‌افزاری و کاغذی .

 

 

ترجمه و جمع‌آوری: واحد تحقیق و توسعه مجموعه همتا پی

5 3 رای ها
رأی دهی به مقاله
با معاملات ارزهای دیجیتال آشنا شوید
صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال
HamtaPay Digital Exchange
ثبت نام سریع
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

ویدیوها اینفوگرافیک