بررسی قانونمند سازی ارزهای دیجیتال و ماینینگ در کشور توسط مجلس  | همتاپی

بررسی طرح قانونمند سازی ارزهای دیجیتال و ماینینگ در کشور توسط مجلس 

همتاپی
۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۸
زمان مطالعه : 2 دقیقه

جعفر قادری، نماینده مردم شیراز و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات: طرح قانونمند سازی ارزهای دیجیتال و ماینینگ در مجلس تدوین و توسط هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول شده و برای بررسی به کمیسیون‌های تخصصی مربوطه ارسال شده است.

 عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات با اشاره به فرصت هایی که ارزهای دیجیتال برای کشور فراهم می کند افزود: رمزارزها فرصتی را در کشور فراهم کرده که می‌توان از طریق آن حدود ۴ تا ۵ میلیارد دلار ارز مورد نیاز کشور را تامین کرد.

قادری ضمن اشاره به مشکلات تامین برق کشور و استفاده از برق مازاد برای استخراج ارزهای دیجیتال گفت:

در روزهای گرم سال و در ساعات پیک، ما شدیدا با مشکل کمبود برق و در فصول سرد سال هم با افزایش تولید برق مواجه هستیم و این موضوع موجب شده تا از یک‌سو کمبود برق و خاموشی‌ها در تابستان برای کشور مشکلاتی را ایجاد کند و از طرف دیگر عدم استفاده برق در زمستان، تولید برای نیروگاه‌ها مقرون به صرفه نباشد.

وی تاکید کرد استفاده از طرح قانونمندسازی رمزارزها و ماینینگ در کشور شرایطی را فراهم می‌کند تا در فصل‌های سرد سال از برق مازاد کشور برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده کنیم. این کار باعث می‌شود تا بخشی از نیازهای ارز وارداتی خود را تامین کنیم و در ادامه افزود: 

از طرف دیگر به دلیل کمبود برق در فصول گرم سال می‌توان با ارائه مجوز احداث نیروگاه به افرادی که دنبال استخراج ارزهای دیجیتال هستند، در کنار تامین برق مورد نیازشان، مازاد آن را فروخته و در زمستان هم برق مازاد نیروگاه‌های دولتی را خریداری کنند.

بهترین قیمت خرید بیت کوین

این کار باعث می‌شود تا بخشی از نیازهای ارز وارداتی خود را تامین کنیم و در ادامه افزود: رمزارزها قابل کنترل توسط آمریکایی‌ها نیستند و می‌توان با استفاده از استخرهای خارجی، ارز مورد نیاز کشور را تامین کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در مورد طرح قانونمند سازی ارزهای دیجیتال بیان کرد:

طرح قانونمند سازی ارزهای دیجیتال و ماینینگ توسط هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول شده و اکنون برای بررسی به کمیسیون‌های تخصصی مربوطه ارسال خواهد شد.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
با معاملات ارزهای دیجیتال آشنا شوید
صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال
HamtaPay Digital Exchange
ثبت نام سریع
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین اخبار و مقالات حوزه ارزهای دیجیتال