رونمایی از اولین دستگاه خودپرداز ملی ارزهای دیجیتال در کشور | همتاپی

رونمایی از اولین دستگاه خودپرداز ملی ارزهای دیجیتال در کشور

همتاپی
16 اسفند 1399 - 15:56
زمان مطالعه : 2 دقیقه

اولین دستگاه خودپرداز ملی ارزهای دیجیتال در کشور رونمایی شد. این دستگاه توسط دانشمندان ایرانی طراحی و ساخته شده‌ است.

به گزارش همتاپی به نقل از ایرنا، عصر چهارشنبه در مراسمی با حضور فعالان و مسئولان حوزه ارزهای دیجیتال از اولین دستگاه خودپرداز ملی ارز‌های دیجیتال در کشور رونمایی شد. 

علی زنجانی، مدیر خانه بلاک‌چین ایران، درخصوص رونمایی از دستگاه‌های خودپرداز ارزهای دیجیتال خاطر نشان کرد: لزوم ارائه خدمات به مشتریان در کلیه ساعات شبانه‌روز و سهل‌الوصول شدن پرداخت باعث ساخته شدن دستگاه‌های خودپرداز شد. در سال 1960 (1338 شمسی) در کشورهای مختلف دنیا اعلام و یک سال بعد آمریکا اولین دستگاه ای تی ام را ارائه کرد.

در ایران نیز سال 1350 اولین دستگاه خودپرداز توسط دو بانک تهران و سپه معرفی شدند اما به دلیل مقابله مدیران بانک ها با این دستگاه ها تا چندین سال مورد استفاده قرار نگرفتند.

زنجانی در ادامه بیانات خود توضیح داد:

نسل دوم دستگاه‌های خودپرداز برای ارزهای دیجیتال ساخته شد. این دستگاه‌ها ابتدا بحث خرید بیت کوین و پس از آن فروش بیت کوین را داشتند.

وی در ادامه اظهار داشت در حال حاضر حدود 16 هزار دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال در جهان وجود دارند که از این تعداد حدود 13 هزار واحد آنها متعلق به کشور آمریکا هستند.


آخرین اخبار قیمت بیت کوین


مدیر خانه بلاک‌چین ایران درباره دستگاهی که در روز چهارشنبه رونمایی شد بیان کرد:

نسل سوم دستگاه خودپرداز دستگاه‌هایی هستند که نمونه آن امروز رونمایی خواهد شد. دستگاهی که به راحتی می‌تواند امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را ممکن کند.

این دستگاه خودپرداز که توسط یک شرکت دانش بنیان با همراهی خانه بلاکچین ایران اختراع شده است، کلیه ارزهای دیجیتال را تحت پوشش قرار می‌دهد. کاربران با استفاده از این خودپرداز می‌توانند ارز‌های دیجیتال را خرید و فروش کنند. علاوه بر این، این دستگاه می‌تواند پس از هر خرید، به کاربران کیف پول کاغذی ارائه دهد.

ترجمه و جمع‌آوری: واحد تیم خرید و فروش ارزهای دیجیتال مجموعه همتا پی

5 1 رای
امتیاز مقاله
به خانواده بزرگ همتاپی بپیوندید
صرافی ارزهای دیجیتال همتاپی
HamtaPay Digital Exchange
ورود به بخش معاملات
اشتراک
اطلاعیه از
guest
0 نظر
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

آخرین اخبار و مقالات حوزه ارزهای دیجیتال