نقل و انتقال غیررسمی رمز ارزها در کشور قاچاق کالا و ارز محسوب می‌شود

نقل و انتقال غیررسمی رمز ارزها در کشور قاچاق کالا و ارز محسوب می‌شود

همتاپی
۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۷
زمان مطالعه : 2 دقیقه

قاچاق کالا و ارز از جمله موضوعات بسیار مهم و حیاتی در کشور می‌باشد و عدم مدیریت آن بدون شک می‌تواند تبعات جبران ناپذیری برای ابعاد مختلف نظام جمهوری اسلامی در پی داشته باشد در شرایط اقتصادی کنونی کشور، قاچاق کالا و ارزهای سنتی و ارزهای دیجیتال یکی از معضلات و دغدغه‌های مجلس شورای اسلامی می‌باشد. و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دهم شورای اسلامی در رابطه با مصوبه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیان کرد: امروز باقیمانده بخش‌های اصلاحیه قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در صحن علنی مجلس به تصویب رسید و یکی از بند‌های ذیل این اصلاحیه در خصوص ضوابط و مقرارت رمز ارزها بود.

برای جلوگیری از التهابات بازار باید به سمت تولید رمز ارز ملی برویم در ادامه بیانات خود افزود:

یکی از نکات قابل تأمل این قانون این است که تمامی قوانین و مقرارت مرتبط با ارزهای سنتی، برای رمز ارزها نیز قابل اجراست و رمز ارزها هم به صورت قانونی مورد معاملات اقتصادی قرار می‌گیرند. هم اکنون هر نوع فعالیت در خصوص کالاهای قاچاق در فضای مجازی ممنوع است. تبلیغ،ارائه بیمه نام و ضمانت بانکی برای این کالاها در فضای مجازی پیگیرد قانونی دارد که همه این قوانین برای رمز ارزها هم اجرا خواهد شد.

وی افزود:

انجام هر گونه عملیات غیررسمی و خارج از سیستم دولتی کشور مانند نقل و انتقالات ارز سنتی و ارز دیجیتال برخلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران است و قاچاق ارز و کالا محسوب می‌شود.

پورابراهیمی در جلسه پرسش و پاسخ در واکنش به این سوال که آیا این قوانین به تنهایی نقش بازدارندگی دارند یا برای اجرای نیاز به مراجع قضایی و قانونی می‌باشد؟ افزود با توجه به شرایط کنونی کشور تلاش می‌کنیم مجازات مراجع قانونی به صورتی باشد که باعث بازدارندگی شود و در کشور قاچاق کالا و ارزهای سنتی و ارزهای دیجیتال کاهش بیابد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
با معاملات ارزهای دیجیتال آشنا شوید
صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال
HamtaPay Digital Exchange
ثبت نام سریع
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین اخبار و مقالات حوزه ارزهای دیجیتال